wpthemepostegraund

Бізнес-лідерство в Швеції: компетенції т i ж самі, суть інша

Які компетенції в лідерів шведські роботодавці цінують найбільше? С одной стороны — ніби т i ж самі, что это й в Україні: комунікативні навички, ефективність, результативність. З іншого — в них вкладаються час зовсім інші значення.

Візьмемо, приміром, комунікативні навички. Мы під ними розуміємо, як передать свою думку і змусити людину зробити они, что это нам нужно. Для шведів комунікативні навички полягають в побудові комунікації між сторонами так, щоб ми досягли однієї думки щодо вирішення проблем (навіть якщо фінальне рішення розходиться з моїм першопочатковим баченням).

Як в Швеції вирішується, який день провести новорічну вечірку? Спочатку вы скликаєш п’ятнадцятихвилинну зустріч з Лассе, Міке, Євою эта Терес, щоб визначити, если всім быть зручно зустрітись і обговорити дата вечірки. Потім вы скликаєш другу зустріч в узгоджену дата. На цій зустрічі всі протягом год говорять о можливі застереження щодо будь якого наявного варіанту, але ви врешті-решт попередньо узгоджуєте 28 грудня. Тоді Лассе говорит, что это він не впевнений, чи в цю дату Йоаким не планує взять відпустку этого нужно узгодити ce h Йоакимом. А Єва говорит, что это у сына Еріка з її команди быть вистава в школі, я їй нужно обговорити цю дату ч Еріком. То, призначається третя зустріч, щоб обговорити можливі поправки. А потім четверта. На п’ятій зустрічі ви дійдете остаточного рішення.

Звичайно, жодний нормальний швед не быть обговорювати новорічну вечірку в листопаді. Се ж в останній момент. Максимум — серпні.

Так я с ефективністю, результативністю та іншими речи. Назви компетенцій т i ніби самі, але суть зовсім інша.

Три моменты, на які звертають увагу роботодавці перш за все:

— Вміння працювати в команді, без стресса для інших людей.

— Здатність вирішувати питання, не виводячи інших людей із зоне комфорта.

— Вміння працювати не на межі, а спокійно, балансуючи робота життя і. Застресований співробітник — горе для компанії.

Україна більш індивідуалістична, більше result-oriented і значно менше people-oriented. В Україні в командах значно більше цінується індивідуалізм і здатність примушувати всіх швидко рухатись до вирішення питання, працювати «на межі».

В Швеції ж інша культура, яку шведи називають слово lagom, «поміркованість». Егэ мусить бути помірковане: спілкуванння в команді, тиск, стресс. Попервах может здатись, что это є якісь раціональні причини — наприклад, риск ухода співробітника чи необхідність лікарняних для застресованого працівника. Ale причина культурній площині: нордичні люди спокійніші. очікують того самого від тих, хто їх оточує. За півроку життя в Швеції я жодного разу не чув, щоб хтось (не лишить на роботі, але я в транспорті чи на вулиці) говорив на підвищених тонах.

А як в Швеції роботодавці і рекрутингові агенції хантять високопрофесійних фахівців?

Про се Михаил Сальников розповість 23 червня на четвертом міжнародному HR Wisdom Summit в Києві. І мы абсолютно впевнені, что это будет вы яскравий, надзвичайно цікавий та корисний виступ. Приходьте!

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.